Rolki regulowane – komu się je poleca?

Odpowiednie dopasowanie rolek jest kwestią kluczową – jeśli okażą się za duże lub zbyt małe, z biegiem czasu doprowadzą do otarć i podrażnień skóry, znacznie obniżających frajdę z tej aktywności. Poza tym, dyskomfort spowodowany nieprawidłowym rozmiarem buta obniża naszą koncentrację oraz kontrolę podczas jazdy, dlatego użytkowanie niedopasowanych rolek jest silnie odradzane, ze względu na bezpieczeństwo własne oraz innych.

Niestety, czasem można spotkać się z sytuacją, w której bardzo ciężko jest znaleźć egzemplarze, które dobrze leżą na nodze. Jest to powszechny problem wśród osób, które posiadają stopę „na granicy” dwóch rozmiarów, dlatego nigdy nie są do końca usatysfakcjonowane. Problemy z dobraniem rolek odpowiednich rozmiarów mają także nastolatkowie w okresie intensywnego wzrostu, gdyż zaledwie kilka miesięcy wystarczy, aby ich numer buta znacznie się powiększył. Rzecz jasna, nabywanie nowego egzemplarza co rok nie jest zbyt optymalnym rozwiązaniem pod względem pieniężnym, lecz problem ten jest całkiem łatwy do rozwiązania – wystarczy sięgnąć po wyspecjalizowany sprzęt!

Czym wyróżniają się rolki regulowane?

W przypadku trudności z doborem prawidłowego rozmiaru, każdy specjalista poleci profesjonalne rolki regulowane, będące doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wysokie komfort oraz sprzęt dopasowany do własnych, indywidualnych potrzeb. Podczas samej jazdy, tego typu rolki praktycznie nie różnią się od swoich standardowych odpowiedników – w zależności od wybranych kół i modelu, można rozwijać na nich tak samo duże prędkości, podobnie prezentują się także pod względem zwrotności czy ogólnej trwałości konstrukcji. Ich odmienność polega jednak, jak sama nazwa wskazuje, na możliwości dodatkowego wyregulowania ich względem stopy, zmniejszając lub zwiększając ich rozmiar wedle życzenia.

Dodatkowe funkcje rolek regulowanych

Aby być prawdziwie zadowolonym z zakupu, nie wystarczy zdecydować się na pierwsze-lepsze rolki dla dzieci – takie regulowane modele można znaleźć choćby tutaj: https://www.asport.pl/k/1237/rolki-dla-dzieci/. Podobnie jak ma to miejsce przy konwencjonalnym wyposażeniu, faktyczna jakość wykonania oraz dodatkowe funkcje stanowią wyraźnie odczuwalną różnicę pomiędzy faktycznie dobrym sprzętem, a jego tanim zamiennikiem. To bardzo ważne, aby wybrane przez nas rolki były solidnie wykonane, ponieważ jeśli ulegną uszkodzeniu, mechanizm odpowiadający za ich regulację może przestać być funkcjonalny.

Dla wszelkiej pewności, warto jest postawić na jednego ze znanych producentów rolek, który cieszy się dobrą renomą wśród klientów – znana marka zazwyczaj stanowi gwarancję wysokich standardów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *