Estetyka a funkcjonalność – na jakie meble biurowe powinno się postawić?

Biuro, niezależnie od tego, czy stanowi jedno z setek pomieszczeń w siedzibie korporacji, czy zaciszny gabinet w obrębie własnego domu, jest przede wszystkim miejscem pracy. Z drugiej strony, ludzie od zawsze starali się przyozdabiać swoje otoczenie, wprowadzając do niego własne akcenty, aby poczuć się niego przytulniej, niezależnie od okoliczności. Te dwie postawy nieuchronnie prowadzą to konfliktu, gdyż musimy zdecydować, co jest dla nas ważniejsze – wygoda i funkcjonalność, czy przyjemna atmosfera, w której możemy poczuć się nieco bardziej komfortowo. Czy jednak są to kwestie niemożliwe do pogodzenia?

Jakie meble biurowe pozwolą na najefektywniejszą pracę?

Czy nam się to podoba, czy nie, pomieszczenia biurowe mają o wiele bardziej specyficzne wymagania, ma to miejsce w przypadku salonu lub sypialni. Większość ludzi na pierwszym miejscu stawia tu na czystą funkcjonalność, decydując się na możliwie proste umeblowanie. Nie jest to złe podejście, gdyż ma wiele, niezaprzeczalnych atutów, jak choćby:

  • Schludne otoczenie – Jeśli wnętrze jest minimalistyczne, o wiele rzadziej będziemy się rozpraszać, co z kolei pozwoli nam lepiej skoncentrować się na pracy i robić to wydajniej.
  • Użytkowość – Dobre biuro to takie, w którym łatwo jest się zorganizować. Urządzenie tego pomieszczenia z umiarem ułatwia nam łatwo uporządkowanie dokumentów, dostęp do najważniejszego wyposażenia, a przede wszystkim łatwe poruszanie się po nim.
  • Niska cena – Nie ma co ukrywać, że proste elementy wyposażenia, pozbawione dodatkowych ozdób czy personalizacji są po prostu tańsze. Jest to jeden z głównych czynników, dla których biurowce większych korporacji zazwyczaj stawiają na tego typu wystrój.

Nie można jednak powiedzieć, że wygląd kompletnie nie ma znaczenia. Otoczenie ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie – jeśli większość dnia będziemy przebywać w nudnym, szaro-burym wnętrzu, z pewnością odbije się to na naszym nastroju. Chociaż w maksymalnie uproszczonym biurze pracuje się bardzo wygodnie, to w dłuższym czasie może okazać się ono nieco przytłaczające. Chcąc uniknąć takich problemów, wiele osób decyduje się na nieco inne, mniej utylitarne podejście podczas zastanawiania się, jakie meble biurowe spiszą się najlepiej.

Czy stylowe biuro może być funkcjonalne?

Wprowadzając swoje własne, spersonalizowane akcenty, wcale nie musimy ograniczać funkcjonalności biura. Rzecz jasna, żywe kolory, fototapety i plakaty mogą nieco nas rozpraszać, lecz z drugiej strony pozwalają one lepiej odnaleźć się w takim pomieszczeniu, redukują stres i czynią czas spędzony w pracy przyjemniejszym. Na jakie meble biurowe powinno się więc w zdecydować? Kwestią kluczową jest tutaj umiar. Nie powinno się rezygnować ani ze stylu, ani funkcjonalności, zamiast tego starając się odnaleźć zbalansowany, złoty środek pomiędzy tymi dwoma skrajnościami. Jeśli dokładnie zastanowi się, jakich elementów wyposażenia biuro faktycznie potrzebuje, oraz jakie meble odpowiadają naszym preferencjom najbardziej, zadowolenie z rezultatów jest praktycznie gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *