Kominy izolowane – co trzeba o nich wiedzieć?

Komin to nieodzowny element każdego budynku – kiedy rozważa się, jaki konkretnie ma być, nie można snuć takich planów nie biorąc pod uwagę tego, jakie cechy ma system grzewczy konkretnego budynku. Wiele zależy od tego, do jakiego kotła komin będzie podłączony, jakie paliwo będzie w tym kominie stosowane. Biorąc pod uwagę tego rodzaju wytyczne, można wybierać spośród kominów różnych typów – i zawsze, w każdej sytuacji można wybrać taki typ komina, który będzie idealnie pasować do konkretnej sytuacji. Jest jednak i taki rodzaj kominów, które przejawiają bardzo uniwersalne właściwości.

Kominy izolowane małopolskie – jakie mają zalety?

Zdarza się, że zainstalowanie komina jest konieczne, w związku z podjętymi decyzjami budowlanymi, ale konstrukcja budynku nie pozwala już na to, żeby myśleć o murowanym kominie, który stałby się integralną częścią całej konstrukcji budynku. W takich sytuacjach idealnym wyjściem jest komin izolacyjny – można go bowiem umieścić w zasadzie w dowolnym miejscu. Taki komin staje się łatwy w montażu, między innymi dzięki temu że jest wykonany z kwasoodpornej blachy. Oczywiście konstrukcja ma dwie warstwy, pomiędzy nimi znajduje się zaś niepalna wełna mineralna. Łatwo więc opisać blaszany komin izolowany jak system rur, podobnych choćby do tych, które można spotkać w łazienkach, pod zlewami. Ale rzecz jasna przez komin izolowany, zbudowany ze specjalnej blachy, płyną wyłącznie bardzo gorące spaliny – choć sama konstrukcja wygląda bardzo niepozornie.

Kominy izolowane małopolskie mają szereg zalet. Po pierwsze, żeby umieścić je w swoim budynku, nie trzeba mieć wcale pozwolenia na budowę. To może wiele uprościć, a w razie potrzeby także przyspieszyć, bo nie trzeba opóźniać realizacji planów ani martwić się o dodatkowe formalności. Po drugie, taki komin sam w sobie jest bardzo oszczędnym rozwiązaniem, bo kosztuje znacznie mniej niż jego kuzyni. A i w razie, gdy konieczny był jego demontaż, całe zadanie można przeprowadzić szybko i bez większych problemów. Wspomniano już, że taki komin to złożona konstrukcja blaszanych rur – i to znów otwiera spore możliwości przed konstruktorem konkretnego komina izolowanego, bo można go złożyć z dowolnie dobranych i ułożonych części. Konkretnych elementów, o zróżnicowanych cechach czy rozmiarach, jest na tyle dużo, by każdy mógł skonstruować sobie dokładnie taki komin, jakiego potrzebuje. Te wspomniane właśnie zalety odczuje się podczas planowania i konstruowania komina – ale też w trakcie eksploatacji okaże przydatność, bo przez taki blaszany tunel spaliny przepływają znacznie szybciej.

Artykuł powstał we współpracy z: http://www.uslugikominiarskie.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *