Gdzie kupić stroję kąpielowe sportowe i klapki basenowe?

Uczęszczanie na basen to bardzo mądry sposób spędzania wolnego czasu – bo pływanie jest świetnym sposobem na odpoczynek i zdrową dla ciała rekreację. Żeby taki trening się udał, trzeba dysponować nie tylko dobrymi chęciami, ale też zestawem określonych akcesoriów. Planując rekreację na krytej pływalni, dobrze mieć ze sobą wygodny strój, czepek czy okulary do pływania. Ale przydać mogą się również specjalne klapki. Niekiedy można spotkać się z sytuacją, w której u progu pływalni posiadanie klapek basenowych zdecyduje o tym, czy w ogóle można wejść na teren obiektu. Taki przymus na pewno motywuje do tego, żeby zainteresować się potrzebą korzystania z obuwia podczas wizyty na basenie – ale warto też z własnej inicjatywy zastanowić się, dlaczego to taka cenna sugestia.

Jak wyglądają i czemu służą klapki basenowe?

Wybierając się na basen, chcemy zdobyć kilka chwil wytchnienia i miłego odpoczynku, dlatego tak intensywnie zastanawiamy się gdzie kupić stroje kąpielowe sportowe i klapki basenowe. Dać szansę całemu ciału na relaks w wodzie, często liczymy, że krótki trening pomoże pozbyć się bólu mięśni i sztywności w kręgosłupie, że pływając polepszymy nieco kondycję. Na pewno nie wybieramy się tam po to, żeby zyskać nowy zdrowotny problem – a tak może się stać, jeśli zrezygnujemy z używania klapek basenowych.

Chodząc po mokrej podłodze w tym zatłoczonym miejscu publicznym, można narazić się na bakteryjne albo grzybicze infekcje stóp. Ryzyko jest oczywiście potencjalne, wiele basenów dysponuje natryskami odkażającymi stopy użytkowników pływalni – ale na pewno lepiej pomyśleć zawczasu o prostym zabezpieczeniu stóp, niż później mierzyć się z koniecznością leczenia kłopotliwego schorzenia.

Klapki basenowe mają bardzo prostą konstrukcję – to odpowiednio wyprofilowana podeszwa, która trzyma się stopy dzięki wzbogacającemu klapki paskowi. Z wyglądu przypominają obuwie letnie, co potwierdzają niektóre fasony, na przykład japonki. W przypadku butów, które mają sprawdzić się na basenie, bardzo istotne jest jednak przede wszystkim użyte tworzywo i zastosowane rozwiązania. Takie buty powinny być wykonane z trwałego materiału dobrej jakości, odpowiednio elastycznego i zapewniającego dobra przyczepność do podłoża.

Bardzo istotnym zadaniem klapek, z których korzystamy na pływalni, jest chronienie nas przed poślizgnięciem się – to bardzo ważne, żeby takie obuwie nie ślizgało się ani na suchej, ani na wilgotnej powierzchni. Ta funkcja jest często wspomagana przez system kanalików, które odprowadzają wodę. Niektóre modele zapewniają także wentylację stóp, a dodatkowym walorem tworzywa klapek basenowych jest to, że nie wchłaniają zapachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *