Regeneracja rolek do wózków, czyli jak dbać o bezpieczeństwo i komfort pracy

W wielu miejscach pracy, w toku wykonywanych codziennie zajęć, trzeba liczyć się z obowiązkiem przenoszenia z miejsca na miejsce pewnych przedmiotów. O to, by człowiek nie musiał wkładać w takie obowiązki zbyt dużej ilości wysiłku, zadbał postęp techniczny – dzięki wózkom ładunków nie trzeba nosić, ale transportować dzięki wózkom, wkładając w to znacznie mniej siły, niż podczas dźwigania.

Wózkiem staje się każda platforma czy kosz, która zostaje wzbogacona o kółka, czyli części, dzięki którym sprzęt staje się mobilny. Niekiedy jednak przeznaczeniem wózków jest przewożenie bardzo ciężkich ładunków – a wówczas kółka, o stosunkowo niedużej powierzchni tocznej, nie są wystarczającym usprawnieniem. Właśnie dlatego innym chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem są rolki – elementy o kształcie wydłużonych walców, które dźwigają ciężar złożony na wózku i pozwalają mu się przemieszczać z miejsca na miejsce.

Regeneracja rolek do wózków – dlaczego jest ważna?

Jednak same rolki, zamontowane w wózku, to jeszcze nie klucz do pełnego sukcesu. Te części muszą być jeszcze odpowiednio wykończone, żeby należycie spełniać swoją rolę. Takim wykończeniem jest powleczenie rolki warstwą tworzywa sztucznego. Taka powłoka nadaje samej rolce dodatkowych, bardzo pożądanych właściwości. Do powlekania rolek najczęściej wykorzystuje się poliuretan – substancję nazywaną też sztucznym kauczukiem. Dzięki takiej warstwie zewnętrznej, rolka porusza się stabilnie i cicho. Poliuretan skutecznie pochłania wszelkie drgania, jakie są ubocznym efektem toczenia się rolki. Sprawia też, że wózek może przejeżdżać przez teren, na którym panują rozmaite warunki atmosferyczne – poliuretan:

  • jest odporny na wysokie i niskie temperatury,
  • niestraszna mu wilgoć, a nawet substancje chemiczne, jakie może napotkać na swojej drodze.

Ma też wysoką odporność na ścieranie, jednak regularna eksploatacja doprowadzi w końcu do tego, ze powłoka się zetrze. Na szczęście rolka nie będzie skazana na wyrzucenie – wystarczy ją odnowić, poprzez nałożenie świeżej warstwy poliuretanu. Regeneracja rolek do wózków to konieczność, żeby pomoc w postaci wózka była w pełni funkcjonalna i bezpieczna. Odpowiednio gruba powłoka sprawi, że wózek jadący na rolkach będzie można użytkować zupełnie komfortowo.

Więcej na ten temat przeczytasz w zasobach: poliuretanyczaniec.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *