Śpiwór mumia Isenzo, czyli jak się wyspać na trasie

Kwestia noclegu to niebagatelny aspekt każdej turystycznej wyprawy – planowanie wielu wycieczek bardzo często zaczynamy właśnie od przeliczenia kosztów noclegu, wybraniu i zarezerwowaniu miejsc, które wydają się idealne do tego, by spędzić w nich nocne pory wyjazdu.

Ale niektóre wyprawy opierają się na pomyśle, by nocowanie zależało w pewnym stopniu od szczęścia, a w każdym razie odbywało się w mniej komfortowych miejscach, niż hotelowy (czy nawet hostelowy) pokój z gościnnym łóżkiem. Jeżeli ma się w sobie żyłkę odkrywcy i poszukiwacza wrażeń na naturalnym szlaku, myśląc o wyjazdowych noclegach, szuka się dla siebie idealnego śpiwora.

Śpiwór mumia Isenzo, czyli jak spać dobrze i wygodnie

Śpiwór mumia jako sformułowanie nie brzmi może zbyt fortunnie. To określenie zostało oparte na specyficznym kształcie tego rodzaju akcesorium – jest ono bowiem w maksymalny sposób dostosowane do kształtu ludzkiego ciała, to znaczy że stopniowo zwęża się, w miarę jak zmierza ku stopom swojego użytkownika.

Oczywiście zamysły, stojące u początków tego rozwiązania, nie były natury estetycznej, a praktycznej. Otulając dosyć dokładnie kształt ludzkiego ciała, śpiwór zapewnia ciału więcej ciepła – termoizolacja wytwarza się szybciej , gdy wewnątrz śpiwora znajduje się mniej pustej przestrzeni. To oczywiście wyklucza możliwość potraktowania śpiwora mumii jako miejsca do snu dla dwóch osób.

Śpiwór mumia Isenzo z powodzeniem sprawdzi się w wielu sytuacjach: jest świetnym kompanem dla kogoś, kto zamierza wyspać się pod namiotem, ale jednocześnie zapewni spokojny sen komuś, kto zamierza spać w miejscach, na które się natknie w toku swojej podróży – choćby zdarzyło się spędzać noc w turystycznych schroniskach, czy też w samodzielnie rozstawionym namiocie, na trasie turystycznego szlaku. Śpiwór mumia, ma także jeszcze jedną pozytywną cechę – uniemożliwiając zmianę pozycji, niejako zmusza do położenia się na wznak, na plecach. A znawcy co i rusz przekonują, że nie ma pozycji, która skuteczniej pomagałaby całemu ciału rozluźnić się i pozbyć napięcia mięśni, nabytego w ciągu dnia. Trwanie w takiej metodzie relaksacyjnej to przepis na efektywnie spędzoną noc – choćby odbywała się w najmniej idealnych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *