Nowe czy używane doniczki szkółkarskie – czyli kiedy można zaoszczędzić?

Tytułowe pytanie może brzmieć nieco zaskakująco – zwłaszcza w świetle tego, jak prezentują się ceny najprostszych doniczek szkółkarskich. A jednak ilu ludzi, tyle specyficznych sytuacji, w których muszą się oni odnaleźć. Możliwość ponownego wykorzystania osłonek, które już przynajmniej raz spełniły swoją rolę, to coś co otwiera każdemu przedsiębiorcy drogę do poczynienia choćby minimalnych oszczędności. Czy jednak zawsze warto skorzystać z takiej sposobności?

Nowe czy używane doniczki szkółkarskie – które wybrać?

Nie da się ukryć, że dla takiego przedsięwzięcia, jakim jest hodowanie i sprzedaż roślin, doniczki szkółkarskie są akcesorium pierwszej potrzeby. Ale oczywiście rozkręcenie takiego biznesu jest równoznaczne z koniecznością podjęcia także wielu innych inwestycji – dlatego szansa na pozyskanie darmowych, używanych osłonek na rośliny, może skusić niejednego początkującego szkółkarza. Ceny najprostszych i najmniejszych doniczek rzeczywiście zaczynają się na groszowych wartościach – ale nawet one są producentowi roślin potrzebne w dosyć dużej ilości, co szybko podniesie potrzebną kwotę.

Wiele zależy również od tego, jakie plany produkcyjne ma dany przedsiębiorca: ponieważ przygotowywanie do sprzedaży roślin o nie tylko zróżnicowanych rozmiarach, ale i specyficznych wymaganiach, wymaga właśnie wykorzystywania specyficznych typów doniczek szkółkarskich. To dość oczywiste, że na przeznaczone do wieszania osłonki dla roślin pnących czy też masywne doniczki dla krzewów (z pomagającymi je przenosić uchwytami), trzeba wyłożyć nieco większe środki. A jeśli produkcja ma obejmować duże ilości takich roślin, ilość doniczek nie będzie symboliczna, stąd odpowiedź na pytanie nowe czy używane doniczki szkółkarskie wydaje się być oczywista.

Oczywiście próbując rozsądzić, czy lepiej jest wybrać nowe czy używane doniczki szkółkarskie, trzeba nie tylko kontrolować swój budżet i oszacowywać swoje praktyczne możliwości finansowe. Przed skorzystaniem z nadarzającej się okazji do zdobycia darmowych osłonek wypada się czasem wycofać. W sytuacji, gdy jakość konkretnych, używanych doniczek pozostawia wiele do życzenia, niewątpliwie okazja przestaje być taka intratna. Hodowanie, a zwłaszcza transportowanie roślin w uszkodzonych osłonkach z pewnością nie wyjdzie na dobre rozkręcającemu się biznesowi, który chce sobie wyrobić dobrą opinię wśród klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *