hulajnogi

Jakie hulajnogi można obecnie znaleźć na rynku?

hulajnogi

Jazda na hulajnodze daje dużą frajdę: zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Od kilku lat jest coraz częściej wybieraną formą sportu, dlatego na rynku znaleźć można wiele różnych modeli tych dwukołowych sprzętów.

Hulajnogi wyczynowe

Używa się ich przede wszystkim w skateparkach, na obszarach miejskich jak, czy na dużych parkingach. Używane są przez osoby doświadczone, które uprawiają sport dość intensywnie. Dlatego dedykowane im sprzęty są wytrzymałe technicznie, by wytrzymywać dużą presję i częste wykorzystywanie. Jeśli chodzi o wyczynowe hulajnogi sklep (na przykład internetowy) ze sprzętem sportowym, zawsze oferuje duży wybór. Obecnie hulajnogi są bardzo wytrzymałe, bo są odpowiednio zaprojektowane i wzmacniane.

Hulajnogi z dużymi kołami

Są one przeznaczone przede wszystkim do transportu. W takich hulajnogach koła mają średnicę wynoszącą przynajmniej 120 milimetrów. Projektuje się je najczęściej z myślą o osobach dorosłych, ale mogą być one używane także przez dzieci. Bardzo często są to sprzęty z możliwością składania – by można je było łatwo transportować (np. w samochodzie czy w pociągu). Czemu służą większe koła? Są one znacznie mniej czułe na nierówności na drogach, dzięki temu dają większe poczucie stabilności. Do tego hulajnogo toczą się szybciej niż te jeżdżące na mniejszych kółkach. W tego rodzaju hulajnogach lepiej nie wybierać modeli z kołami plastikowymi, gdyż łatwo ulegają one uszkodzeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *