rękawice snowboardowe

Jak dobrać rękawice snowboardowe?

Rękawice snowboardowe nie tylko chronią zdrowie użytkownika, ale również zwiększają komfort jazdy. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedni model. Wielkim błędem jest zakup przypadkowego modelu. Rękawice muszą być dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz predyspozycji. Dostępnych jest wiele różnych produktów, co zwiększa możliwości, ale jednocześnie może być źródłem problemu.

Ilość palców w rękawicy

rękawice snowboardoweRękawica snowboardowa z pięcioma palcami gwarantuje znacznie większą zręczność. Ten model ułatwia chwyt, a także sprawia, że snowboardzista czuje się bardziej komfortowo. Znacznie lepiej poprawić w nich np. wiązania. Minusem może być znacznie dłuższe zakładanie, niż w przypadku rękawic jednopalczastych lub dwu-palczastych. Mówi się również, że rękawice zakładana na pięć palców słabiej izolują ciepło. Jest to jednak kwestia sporna i warto przekonać się samemu.

Dobre ocieplenie

Ogromne znaczenie w rękawicach snowboardowych ma rodzaj zastosowanego ocieplenia. Do najpopularniejszych należą rękawice z puchem. Jest to naturalny izolator, który znakomicie sprawdza się nawet w bardzo niskich temperaturach. Niestety właściwości puchu ulegają zmniejszeniu, jeśli wokół jest mokro. Takie modele są mało odporne na wilgoć, więc nie stanową wystarczającego zabezpieczenia dłoni. W takim przypadku lepiej postawić na ocieplenie Thinsulate, które wyróżnia się wodoodpornością, a także niską wagą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *