kalosze dla dzieci

Jak ubrać dziecko na jesień?

Jesień jest porą roku, która specjalnie nie zachwyca aurą. Jesiennie niskie temperatury, wahania pogody oraz częste opady sprawiają, że o tej porze roku, jak wa żadnej innej szaleją przeziębienia. Szczególnie często dotykają one małych dzieci. Jakie ubrania powinny znaleźć się w jesiennej szafie, by jak najlepiej zadbać o odporność malucha?

Obuwie na jesień

kalosze dla dzieciJesienią rządzą półbuty. Są to buty nieco grubsze niż letnie obuwie sportowe, ale i cieńsze, niż kozaki przeznaczone na mroźne dni. Letnie kalosze także są tym, czego nie może zabraknąć w jesiennej dziecięcej szafie. Kalosze dla dzieci sprawią, że niestraszny będzie spacer nawet w najbardziej ulewnym deszczu, a skakanie po kałużach stanie się czystą przyjemnością.

Ubrania – na cebulkę

Specjaliści radzą, by jesienią ubierać dzieci na cebulkę. Oznacza to zakładanie maluchowi kilku cieńszych warstw ubrania zamiast jednej grubej. Chodzi o to, że jesienne wahania temperatury bywają dość wysokie, dlatego ubieranie na cebulkę pozwala dopasowanie ubioru dziecka do aktualnie panującej pogody.

Rodzice często popełniają błąd, ubierając dziecko zbyt grubo jesienią. Sprawę należy postawić jasno – zazwyczaj jesienna aura nie wymaga jeszcze wyciągania zimowych ubrań z głębi szafy. Zbyt grube ubieranie może zemścić się później na zdrowiu malucha – najważniejsza jest trzeźwa ocena sytuacji i skompletowanie dla malucha garderoby odpowiedniej na każdą pogodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *