Rodzinne wyjazdy do Włoch – możliwe dzięki narciarskim przedszkolom

Alpejskie krajobrazy i towarzystwo najdroższych osób – wydaje się, że to już idealny przepis na udany zimowy urlop. Jednak na tym zachęcającym obrazku mogą pojawić się pewne rysy. Młodzi rodzice, choć zakochani w białym szaleństwie i spragnieni odpoczynku w zagranicznych kurortach, mogą czuć się niepewnie, zmuszając swoje pociechy do uczestniczenia w wyjeździe, który maluchom może dostarczyć nowych i często trudnych wrażeń.

Rodzinne wyjazdy do Włoch mogą być spełnieniem marzeń

Pary z dziećmi nie muszą wcale myśleć o rozdzielaniu rodziny na czas zimowych wakacji – prawdziwą przykrością byłoby właśnie spędzanie wolnego czasu osobno, a także zrezygnowanie z podjęcia próby zarażenia dzieci miłością do gór. Najmłodsi powinni dostać szansę, by odkryć uroki kryjące się w spędzaniu czasu na górskich stokach – a także by zasmakować pierwszych kroków na nartach. To oczywiste, że nie każdy rodzic może czuć się na siłach, by uczyć swoją pociechę podstaw zimowego sportu. Z kolei zamierzając czerpać z urlopu możliwie wiele przyjemności, chciałby też znaleźć chwilę na wytchnienie i odpoczynek – których trudno zaznać, opiekując się dziećmi przez całą dobę. Właśnie dlatego na polskich turystów czekają w zagranicznych kurortach polskie szkółki i przedszkola narciarskie, oferujące najmłodszym turystom opiekę i organizację wolnego czasu. W tego rodzaju miejscach dzieci mogą:

  • poprzez zabawę poznać podstawy jazdy na nartach i snowboardzie

  • doświadczyć indywidualnych lekcji, przeprowadzanych przez cierpliwych i doświadczonych nauczycieli

  • po raz pierwszy poszusować po szlakach dla początkujących

  • miło spędzić czas w towarzystwie rówieśników

  • zapomnieć o nudzie podczas pobytu w hotelu

Planując rodzinne wyjazdy do Włoch, można z powodzeniem myśleć o zabraniu w podróż już 3‑letnich dzieci – dzięki narciarskim przedszkolom maluchy znajdą na miejscu profesjonalną opiekę, a dzięki kreatywnym zajęciom być może szybciej przekonają się do jazdy na nartach. Pracownicy narciarskich przedszkoli to bowiem nie tylko odpowiedzialni opiekunowie i animatorzy czasu wolnego, ale także wykwalifikowani instruktorzy sportowi – wszystkie podejmowane przez nich działania dydaktyczne są zgodne z wytycznymi, jakie wskazuje Polski Związek Narciarski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *