Rolki – czym są, jak to się zaczęło i dlaczego warto?

Rolki używane do różnych rodzajów jazdy. Spokey jest w rzeczywistości jedną z pierwszych marek rolek, które zostały zrobione i dlatego warto polecić właśnie rolki Spokey choć też jest wiele innych dostępnych fantastycznych markowych rolek w sklepach internetowych. Jazda na rolkach inspirowana jest łyżwami. Przeciętnie rolki mają cztery lub pięć kół ustawionych w jednej linii. Wyjątkiem są triskates od Powerslide. Większość modeli ma hamulec przymocowany do ramy.

Jak zaczęła się moda na rolki?

Jazda na rolkach pochodzi z końca lat siedemdziesiątych – wtedy rolki zaprojektowano tak, aby wyglądały jak łyżwy, na których łyżwiarze mogą jeździć podczas ciepłej pogody. Firma Rollerblade zaoferowała pierwszy dostępny w handlu model znanych nam dzisiaj rolek. Dzisiaj można znaleźć rolki dostosowane do wszystkich poziomów i typów. Najpopularniejsze mają but, który jest przymocowany do ramy, który utrzymuje koła w miejscu. Łożyska umożliwiają swobodne poruszanie się kółek wokół osi. Jazda na rolkach jest łatwiejsza dzięki temu iż zazwyczaj mają gumowy hamulec na pięcie. Hamulec jest zazwyczaj na jednej nodze – najczęściej umieszczony na ramie prawej rolki.

Rodzaje rolkarstwa

Przez lata stały się popularne różne rodzaje jazdy na rolkach…

  • Agresywne,

  • szybkie / zjazdowe,

  • Fitness

  • Freeride

Te mają największe znaczenie dla użytkowników rolek. Jazda na rolkach również oferuje alternatywę dla graczy hokeja na lodzie, którzy chcą ćwiczyć poza lodowiskiem – gdyż są dostępne nawet rolki hokejowe. Zapotrzebowanie na rolki do gry w hokeja jest głównie spowodowane faktem, że lód nie zawsze jest dostępny, a niektórzy gracze po prostu muszą mieć bez przerwy okazję, by ćwiczyć.

Jakie rolki są najlepsze?

Im mniejszy ciężar, lepsza szybkość i wydajność – tym lepsze rolki. Zapoznaj się z propozycjami od Spokey na rolki.net.pl, aby dowiedzieć się więcej o każdej z tych części i wybrać rolki idealne dla siebie. Na pewno będziesz zachwycony komfortem i przyjemnością jazdy, ale wybór odpowiednich ma tutaj znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *