Od samolotu po nosidełka turystyczne – czyli jak podczas urlopu z dzieckiem odpocząć!

Wakacje z dzieckiem mogą być zabawne – jeśli jesteś przygotowany. Poniżej specjalistyczne rozwiązania najczęstszych problemów podczas podróży z niemowlęciem.

Twoje torby są zapakowane i jesteś gotowy wyruszyć na tę wielką rodzinną wyprawę. Oczywiście, teraz, kiedy w twojej rodzinie pojawiło się małe dziecię – pojawiły się też nowa wyzwania- ale to nie oznacza, że twój urlop będzie niezapomniany w negatywny sposób. Wskazówki które znajdziesz poniżej pomogą Ci przygotować się do tych przeszkód, aby podróżując z dzieckiem było przyjemnie i bezpiecznie. Postępuj zgodnie z tymi radami i możesz nawet poczuć się jak na prawdziwych wakacjach!

Podróż samolotem

Zanim zdecydujesz się na to by wsiąść do samolotu, jest jeszcze ta obecność obcych i głośnych dźwięków na lotnisku. Młodsze dzieci mogą być przytłoczone przez całą stymulację zmysłów, a te około trzeciego roku życia prawdopodobnie już rozumieją, że będą się unosić w powietrzu, co może być dla nich przerażające. Musisz już wcześniej przygotować dziecko na podróż, wskazując na samoloty latające na niebie lub dając dziecku samolot do zabawy. Gdy spakujesz się na lot, pamiętaj o zabraniu zarówno starych, jak i nowych zabawek do podróży. Potem idź na lotnisko przygotowana z mnóstwem zabawek i zajęć, które twoje dziecko lubi, ale także zostaw coś specjalnego, aby zająć się maluchem już w samolocie – nowy zestaw kredek lub książka, której nigdy wcześniej nie widział, to będzie bardzo fajnie.

Na lotnisku, niech Twoje dziecko spala energię przed wejściem na pokład. Poproś go, by popchnęło małą walizkę dookoła poczekalni i pojechała schodami. Kiedy już jesteś w powietrzu, opowiedz wszystko. Latanie może być nieznane, ale jeśli dajesz młodym dzieciom słowa, które pomagają mu zrozumieć to doświadczenie, może pomóc to zmniejszyć ich niepokój.

Trudna sytuacja: jazda samochodem

Zanim włożysz dziecko do fotelika samochodowego, pamiętaj – nie masz co liczyć na to, że dziecko będzie siedzieć spokojnie przez długi czas na tylnym siedzeniu, taka wizja jest nierozsądna i mogą ci ją zapewnić wyłącznie nosidełka turystyczne jak już będziecie na miejscu. Pomyśl o zaangażowaniu dziecka do udziału w interaktywnych zabawach, takich jak prosta gra w skojarzenia lub opowiadanie historii – i zawsze weź książki i zabawki, które dziecko może wykorzystać samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *