Jakie powinny być buty halowe?

Bez wątpienia, buty sportowe powinno się zawsze dobierać pod kątem uprawianej dyscypliny sportu. Jednakże, liczy się również miejsce, w którym uprawiany jest dany sport. Inne obuwie bowiem zakłada się do biegu w parku, a inne do treningu na hali. Chodzi przede wszystkim o zupełnie różne typy nawierzchni, lecz nie tylko.

Jakie buty halowe?
Jeśli chodzi o trening na hali, konieczne jest posiadanie odpowiedniego, przeznaczonego specjalnie do tego typu treningu obuwia. Niewątpliwie, przede wszystkim buty halowe powinny mieć odpowiednią podeszwę. Chodzi o to, aby umożliwiała ona swobodne poruszanie się nawet po nieco śliskiej nawierzchni. Parkiet halowy jest zdecydowanie bardziej śliską nawierzchnią niż beton, żwir, czy nawet trawa, czyli nawierzchnie najczęściej spotykane w terenie.

Ponadto, buty halowe przeważnie są także lżejsze od butów przeznaczonych do uprawiania sportu w terenie. Rzecz w tym, że ich górna część nie musi być w żaden sposób pogrubiana, ze względu na brak na hali takich zagrożeń dla nóg jak chociażby kamienie. Ćwiczenia na otwartej przestrzeni wymagają zabezpieczenia nogi przed tego typu urazami. Ponadto, buty do treningu na zewnątrz są zwykle również nieco wyższe, aby uchronić kostkę w przypadku chociażby trafienia na dziurę. Parkiet na hali jest prosty i nie powinien niczym zaskoczyć, przez co nawet w niskich i cienkich butach halowych można czuć się całkowicie bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *